-

İnna (Elena Alexandra) Kimdir - biyografi - fotoğrafları

27 Mart 2013 Çarşamba yazildi.
Sponsorlu Bağlantılar

İnna, 1986 yılında Romanya Mankalya’da dünyaya geldi. İlk sahne hayatına ilk kez 2008 yılında Hot parçası ile adım atarak İnna, şöhret basamaklarını yavaş yavaş tırmanya başladı. . Hot albümü ile Romanya, Moldova, Bulgaristan, Polonya, İspanya, Rusya, Macaristan ve Yunanistan müzik listelerinde uzun bir süre liderliğini korudu.

Doğum adı Elena Alexandra
Doğum 16 Ekim, 1986
Köken Mangalia, Romanya
Tarz(lar) Dance
Meslek(ler) Şarkıcı
Etkin yıllar 2008-günümüze

2009'da MTV Romanya Müzik Ödülleri'nden En iyi dans, En iyi çıkış ve En iyi gösteri ödüllerini kazandı.

Elena Alexandra Apostoleanu (d. 16 Ekim 1986) Inna adıyla bilinen Romanyalı şarkıcıdır. İnternette şarkıları en çok aranan Romanyalı şarkıcıdır. Klipleri Youtube'da 12 milyona yakın kişi tarafından izlenmiştir. Eşcinsel bir kuruluşa bağış yapmaktadır.

Gerçek ismi Elena Alexandra olan Inna, 16 Ekim 1986′da Romanya’nın Mangalia şehrinde dünyaya geldi. Çocukluk yıllarını ise Neptun’de geçirdi. Liseyi Mangalia’da gerçek adı ile “The Econimic High School” da bitirdi. Ünüversite hayatını da Karadeniz’in büyük şehirlerinden biri olan Köstence’de geçirdi.Yine gerçek adı ile Ovidius University bitirdi.


Inna şohretini ise birçok şarkıcı gibi Youtube video paylaşım sitesine borçlu. Videoları kısa bir süre içinde milyonlarca izleyici sayısına ulaşınca “Hot” adlı albümünün çıkış yapması zor olmadı.”Love” adlı şarkısı ise Romaya ve Bulgaristan’da uzun süre ilk sırada yer aldı. Tam manası ile yaza damgasını vurdu. Birçok ülkede konser veren şarkıcının bir durağı da Ankara’daki Dib Sahne idi. 2 Ekim 2009 tarihli konser nefesleri kesti.

2009'da MTV Romanya Müzik Ödülleri'nden En iyi dans, En iyi çıkış ve En iyi gösteri ödüllerini kazandı. 2009 yılının Ağustos ayındada "Amazing" teklisini yayınladı. Amazing 2009 yılının en çok sevilen şarkılarından biri haline geldi.

2010 yılının başında Play & Win ile düet yaptığı "10 Minutes" parçasını yayınladı. "10 Minutes" bazı listelerin başında yer aldı.

Inna tam 5 ay sonra "Sun Is Up" teklisini yayınladı. 2011 yılında da "Club Rocker" teklisini yayınladı. Son olarak 2011 yılının Ağustos ayında "Un Momento" teklisini yayınlayan Inna hemen ardından video klibini de yayınladı. 2011 yılında çıkan I Am The Club Rocker albümünde bazıları daha önceki single albümlerinde de yer alan tam 13 şarkı bulunuyor.

Inna, 25 Kasım 2011 tarihinde de "Endless" teklisini yayınladı ve birçok listenin başında hala yer alıyor. "Endless"'ın video klibi Dünya Kadına Şiddete Karşı Dayanışma Günü için özel olarak hazırlandı. Inna diğer 13 kadınla birlikte özel bir fotoğraf çekimine katıldı. "Endless" video klibi YouTube'da 2.000.000'a yakın izleyici buldu.

Inna, 2012 yılında da Brezilyalı şarkıcı Michel Teló' nun şarkısı "Ai Se Eu Te Pego"yu yılın ilk teklisi olarak yayınladı.


Şarkıları
Amazing
Deja vu
Don’t let the music die
Fall
Feeelo
Feeling for you
Fever
Good morning
Goodbye
Hot
I can be your love
I wanted you
It’s over
July
Ladies Left right
London’s rain


İkinci Albümü Love’yi Hot albümünden sonra çıkardı ve Polonya Eska Ödülleri’nde en iyi şarkıcı ve en iyi single ödüllerine aday gösterildi.Daha sonra Inna “Deja Vu” teklisini piyasaya sürdü. Deja Vu; Romanya, Moldova, Bulgaristan, Rusya ve Macaristan’da hit oldu
2009′da MTV Romanya Müzik Ödülleri’nden En iyi dans, En iyi çıkış ve En iyi gösteri ödüllerini kazandı. 2009 yılının Ağustos ayındada “Amazing” teklisini yayınladı. Amazing 2009 yılının en çok sevilen şarkılarından biri haline geldi.
2010 yılının başında Play & Win ile düet yaptığı “10 Minutes” parçasını yayınladı. “10 Minutes” bazı listelerin başında yer aldı.
Inna tam 5 ay sonra “Sun Is Up” teklisini yayınladı. 2011 yılında da “Club Rocker” teklisini yayınladı. Son olarak 2011 yılının Ağustos ayında “Un Momento” teklisini yayınlayan Inna hemen ardından video klibini de yayınladı. 2011 yılında çıkan I Am The Club Rocker albümünde bazıları daha önceki single albümlerinde de yer alan tam 13 şarkı bulunuyor.
Inna, 25 Kasım 2011 tarihinde de “Endless” teklisini yayınladı ve birçok listenin başında hala yer alıyor. “Endless”‘ın video klibi Dünya Kadına Şiddete Karşı Dayanışma Günü için özel olarak hazırlandı. Inna diğer 13 kadınla birlikte özel bir fotoğraf çekimine katıldı. “Endless” video klibi YouTube’da 7.000.000′a yakın izleyici buldu.

İnna Resimleri

0 yorum :

Lütfen Yorumunuzun anlaşılır ve imla kurallarına uygun olmasına dikkat ediniz.

-