-

Fenerbahçe'nin Lazio maçı sonrası dünya basınında yorumlar

5 Nisan 2013 Cuma yazildi.
Sponsorlu Bağlantılar

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ilk maçında Fenerbahçe'nin Lazio'yu 2 - 0 mağlup etmesi, İtalyan basınında da geniş yer buldu.

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ilk maçında Fenerbahçe'nin Lazio'yu 2 - 0 mağlup etmesi, İtalyan basınında "Fenerbahçe Lazio'yu nakavt etti" şeklinde yer buldu.

Tutto Sport Gazetesi internet sitesinde maçın tamamlanmasının hemen ardından yayınlanan haberde, "Lazio, kızgın ve yenik. İlk raund Fenerbahçe'nin" başlığı kullanılırken, "Petroviç'in takımı İstanbul'da 2-0 nakavt" ifadesine yer verildi.

Lazio'nun aldığı yenilgiyle yarı finalden uzaklaştığı değerlendirmesinin yapıldığı haberde, "İlk yarıda maç hareketliydi. Lazio oyununu oynadı ama Fenerbahçe yanıtsız bırakmadı" ifadesi kullanıldı.

İkinci yarıda Onazi'nin aldığı kırmızı kartın Lazio üzerinde soğuk duş etkisi yarattığı belirtilen haberde Fenerbahçe'nin baskılı oyununun sonunda iki golü bulduğu belirtilirken, "Lazio'nun yarı finale çıkması zor görünüyor" yorumu yer aldı.

La Gazzetta dello Sport internet sitesinde de "Lazio 10 kişiyle Türkiye'de alabora oldu" başlığı altında, ilk yarının Lazio açısından olumlu sonuçlandığını ancak ikinci yarıda gelen kırmızı kartın takımı bloke ettiği belirtildi. Lazio'nun ilk yarıda penaltı beklentisine yanıt alamadığı vurgulanan haberde, "Bu çeyrek finalin ardından yarı final çok uzak görünüyor" ifadesine yer verildi.

Corriere dello Sport gazetesinin internet sitesi maç sonucunu, "Lazio Türkiye'de soyuldu, Fenerbahçe 2-0 yendi" başlığıyla duyurdu. Haberde "İstanbul'da haksız bir penaltı Fenerbahçe'nin yolunu açtı. Daha sonra top Lazio'nun olması gerekirken hakemin hatalı kararıyla Fenerbahçe'ye verildi ve ikinci gol geldi. Gelecek Perşembe Olimpico Stadyumu'nda gerçekleştirilecek seyircisiz maçta, Petkoviç'in takımında Onazi ve Mauri olmayacak. Takımın işi daha da zorlaşacak" ifadesi kullanıldı.


              İşte İtalyan basınında Fenerbahçe - Lazio maçı yankıları!

0 yorum :

Lütfen Yorumunuzun anlaşılır ve imla kurallarına uygun olmasına dikkat ediniz.

-