-

Aykut Kocaman'ın basın toplantısında Galatasaray göndermesi

29 Nisan 2013 Pazartesi yazildi.
Sponsorlu Bağlantılar


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig’de Kayserispor’u 2-1 yendikleri maça başlarken konsantrasyon sorunu yaşadıklarını ancak ikinci yarıda istedikleri sonucu aldıklarını belirtti.


Kocaman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında UEFA Avrupa Ligi yarı final turunda Portekiz’in Benfica takımıyla yaptıkları ilk maçın psikolojik izlerinin takıma yansıdığını ifade ederek, şunları söyledi:
"Ligde zayıflayan şansımıza rağmen kazanmak zorundaydık. Çok erken bir golle geriye düştük. Maça başlarken konsantrasyon eksikliği görünüyordu. Bu da geriye düşmemize neden olan fırsatlardan birisiydi. Sonra ritmi yakalamaya başladık, eşitlik için uğraşlar verdik. Ancak olumlu sonuçlar vermedi. İkinci yarının başında gelen gol, maça istekli olarak tutunmamızı sağladı. Fakat beraberinde kombine ataklar gelmedi. Kayserispor da üzerimize geldi. Ancak biz daha fazla onların sahasındaydık. Sonuçta baştaki düşüncelerimizi sonuçlandırdık. Şimdi artık Perşembe gününe güçlü bir şekilde döneceğiz."
Galatasaray göndermesi: "İki senedir her şey ortada"
Kocaman, ligde geçen hafta 2-0 yenildikleri Gençlerbirliği maçından sonra "Galatasaray içeride ve dışarıda bundan sonra puan kaybetmez" şeklindeki açıklamasının hatırlatılmasının ardından yöneltilen, "Bununla ilgili bir açıklama yapacak mısınız?" şeklindeki soruya, "O gün de söylemiştim zamanı değil diye. Bugün de zamanı değil. Bir açıklama yapmayayım. İki senedir her şeyin aleni, açık bir şekilde ortada olduğunu söyledim. Fazla bir şey söylemedim" yanıtını verdi.
"Oklar etrafımda çevrilmiş duruyor"
Aykut Kocaman, Galatasaray’ın Kayserispor ile oynadığı maçta Bobo’nun kırmızı kart görmesine Kayserisporlu futbolcular ve yöneticilerin büyük reaksiyon göstermediklerini ancak bugün Fenerbahçe’nin kazandığı penaltıya büyük tepki verdikleri ifade edilerek yöneltilen "Size karşı olaylar çok büyütülüyor mu? Bu konuda bir şikayetiniz var mı?" sorusunu da şöyle cevapladı:
"Toplumun hafızası aslında sizlersiniz. Biz ne kadar söylersek söyleyelim bir yere kadar geliyor. Çok net söyledim aslında, her şey çok net. Bir şey söylediğim zaman zaten etrafımdaki oklar bana karşı çevrilmiş duruyor. Bu nedenle fazla konuşmayayım. Toplumun hafızası sizsiniz. Sizlerin olayları daha iyi değerlendireceğinizi düşünüyorum."
Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Salih Uçan’ın 18’de yer almamasının sebebinin bu oyuncuyu Benfica’ya karşı rövanş mücadelesi için enerjik tutmak olduğunu söyledi.
Kocaman, maçta uzun bir aradan sonra forma verdiği Stoch’un performansını da beğendiğini kaydetti.

0 yorum :

Lütfen Yorumunuzun anlaşılır ve imla kurallarına uygun olmasına dikkat ediniz.

-