-

Bekçi Alımı Şartları Nelerdir - Emniyet Genel Müdürlüğü 2013

20 Mart 2013 Çarşamba yazildi.
Sponsorlu BağlantılarEmniyet Genel Müdürlüğü 2013 yılı için 20.000bekçi alımı gerçekleştirmeyi planlıyor.  Polis teşkilatına alınacak olan bekçiler üstün başarı sağladıkları taktirde de polislik rütbesine erişebilecekler.  Emniyete alınması planlanan bekçilere 1.500 tl kadar bir maaş bağlanması bekleniyor. Ancak bekçi maaşları hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Emniyet sitesinde bilgiler güncellendiği zaman ekonometre.net sayfasından da bu bilgilere kolaylıkla erişebileceksiniz.  2013 bekçi alımı hakkında daha detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 
2013 Bekçi Alımı ve Başvurusu
Okurlarımızın bir çoğu bizden bekçi alımı yaş sınırı hakkında bilgi istemiş . Ancak resmi bir açıklama henüz gelmediği için ne yazık ki sizleri de bilgilendiremiyoruz. Fakat edindiğimiz duyumlara göre yaş sınırının 25 olacağı yönünde ağırlık var.  2013 bekçi alımı için başvuruda bulunmak istiyorsanız aşağıda bulunan emniyet bekçi alımı başvuru formu linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak henüz resmi açıklama yapılmadığı için link emniyetten gelecek bilgiler doğrultusunda güncellenecektir.  
Bekçi Alımı Şartları Nelerdir ? 
Yeniden göreve başlamalarına karar verilen bekçilerin görevleri ve yetkileri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında tanımlandı. Açıklanan tasarıya göre bekçi olmak isteyen vatandaşlar özel yetenek sınavında başarılı olmak zorundalar. Daha sonra ise kendilerini 3 ay süren polis eğitim kurumlarınca verilecek olan bir eğitim dönemi bekliyor. Bu sürece uyum sağlayamayan bekçi adaylarının sözleşmeleri ise feshedilecek. Bekçi olarak en az 3 sene boyunca görev yaptıkları taktirde ise aynı polislerde olduğu gibi rütbe atlayarak kıdemli bekçi olacaklar ve maaşlarına zam gelecek. 

0 yorum :

Lütfen Yorumunuzun anlaşılır ve imla kurallarına uygun olmasına dikkat ediniz.

-