-

Tantra seksi nasıl yapılır - özellikleri ritüeli nedir?

24 Mart 2012 Cumartesi yazildi.
Sponsorlu Bağlantılar

Tantra'da cinsellik, anlamı olan bir etkinlik, bir kutsama. Amaç, heyecanın doruğuna ulaşmak değil, en derin gevşemenin keyfini yaşamak. Boşalma olmadan, enerjiyi dışarı atmadan, bir bütün oluşturarak eylemde kalmak. İşte, Hintli Tantra öğretisine göre, kadında arka arkaya orgazm, erkekte ise uzun süre boşalmadan beraber olma yeteneğinin sırrı burada yatıyor...
Seremoni, meditasyonla başlıyor... Genç çift önce bağdaş kurarak oturuyor, ardından gözlerini kapayarak, hem stresten arınmanın, hem de vücutlarındaki seksüel çakra noktalarına ulaşmanın hazzını yaşıyor. Gözlerini huzur içinde açtıktan sonra karşılıklı oturuyor, birbirlerine sevgi dolu gözlerle bakıyorlar. Sıra, tensel temasta bulunmadan enerjilerini karşılıklı olarak aktarmaya geliyor. Bunun için ellerini, birbirlerinin önce alın ortasında gezdiriyor, ardından iki göğüs arası ve diğer uyarı noktalarına yöneliyorlar. Onlar, ellerin adeta mucize yarattığını çoktan keşfetmişler... Huşu içinde, birbirlerine masaj yaparak cinsel uyarımlarda bulunmaya devam ediyorlar. Ardından sevgiyle ve huzur içinde kucaklaşıyorlar; zamanı düşünmeden, telaş etmeden... 

5.000 yıl öncesinden bu yana varlığı kabul edilen Tantra Seks, çok eski bir tinsel doğu inanışı. Yoga ve Zen'de olduğu gibi aydınlanma amaçlı uygulanıyor ve yatak odası yaşamının, hayatın tümüne yansımasını amaçlıyor. Tantra görüşüne göre seks ve orgazm, tensil uyarılmayı doruğa çıkarıyor. Erkek enerji Shiva ve dişi enerji Shakti, cinsel anlamda bir araya geldiklerinde aydınlanmanın en yüksek seviyesine ulaşılıyor.
Tanrik keskin anahtarına aslında herkes sahip: nefes... Tantra'ya göre eğer vücudunuzu rahatlamış ve zihninizi tüm dünyevi endişelerden arınmış tutarsanız içinizdeki "tanrıça"nın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Nefesinizi kullanarak orgazmik enerjinizi cinsel organınızdan tüm vücudunuza dağıtabilirsiniz. Vücudu tamamen saran bu karıncalanma hissi, çiftler için daha derinden ve yakından bir ilişki anlamına geliyor.
Tantra, her ne kadar "kelimelerle ifade edilemez bir orgazm" olarak nitelendirilse de amacı salt zevk çığlıkları attırmak değil, doğru anda heyecan verici ve uyarıcı bir dalgayla sürüklenmek. Ancak, sadece birleşmenin sonundaki kuvvetli sarsılışa odaklanırsanız, Tantra'nın vücudunuzda yaratacağı daha bir çok orgazmik hazdan mahrum kalabilirsiniz. Tantra rehberleri, tam bir doyumdan şüphe etmemekle beraber kadınların daha duyarlı olabildiklerini ve kolayca orgazma ulaşabileceklerini ekliyorlar.
Özel hazırlıklar yaparak başlayın
Egzantrik ve tantrik bir seks için işe önce yatak odanızda çeşitli değişiklikler yaparak başlamanız gerekiyor. Çiçekler, aromatik yağlar, tütsüler, mumlar, taze meyveler hatta çikolata, hislerinizi ve dürtülerinizi harekete geçirmek için iyi birer aracı olacaktır. Tantra uzmanlarına göre; yatak takımınız için saten kumaş seçmeniz sizin açıızdan faydalı olacaktır.
DANS EDER GİBİ SEVİŞİN
Romantizmin doruğunda sevişerek doyuma ulaşmak... Ancak duygusal içerikli bir filmin karelerinde rastlıyoruz bu tür sahnelere. Çünkü, gerçek yaşamda çiftler adeta savaşıyor gibi sevişiyorlar. Yoğun heyecanın ardından zirveye ulaştıklarında ise onları bekleyen son, genellikle aniden boşluğa düşmenin verdiği sıkıntıdır aslında.
ÖNERİ: Tantra, "Heyecanlı olduğunuzda asla sevişmeyin" der. Bu çok saçma görünebilir, çünkü heyecanlı olduğunuzda sevişmek istersiniz ve birbirinizi heyecanlandırırsınız. Ama Tantra'ya göre, heyecanlandığınızda enerji harcıyorsunuz. Dolayısıyla sakin ve durgunken, meditasyon içinde aşk yapın. Yani, heyecanlanmayın, şiddetli davranışlarda bulunmayın. Böylece enerjiniz dağılmaz. Tantra'ya göre sevişmek daha müzikli, daha ahenkli olmalı. İki eş sanki dans ediyor gibi sevişmeli, savaşıyor gibi değil. Tek bir ahenkli melodiyi mırıldanır gibi, her ikisinin de eriyeceği, bir bütün olacağı atmosfer yaratmalı ve sonra da gevşemeli. 

Tantraya ön hazırlık yapın
En sevdiginiz müziği açın. Ayakta durup bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak derin nefes alın. Tüm vücudunuzu -bacaklarınızı, başınızı, hatta kalçanızı- bir dakika boyunca titretin. Uzanın ve partnerinizi bulunduğunuz odaya davet edin. Bir yandan da sık sık nefes alıp verin. Bu sık nefes alıp verişler sayesinde tüm gergin kasları gevşetip bedensel duyarlılığınızı artıracaksınız. Böylesi bir ön hazırlığın ardından sarsıcı bir orgazm yaşamamanız olanaksız.
Nefes alın ve sallanın
Yatağın üzerinde ya da yerde partnerinizle yüz yüze gelecek şekilde oturun. Gözlerinizi kapatarak başlayın ve nefesinizin vücudunuzu terk edip tekrar vücudunuza dönüşünü hissedin. Nefesinizin göbek deliğinizin altına kadar ulaşmasına dikkat edin. Göğsünüz ileride, ileri geri sallanarak nefes almaya devam edin.
Her nefes alıp öne sallanışta üst bacak kaslarınızı gerin ve arkaya giderken gevşetin. Cinsel hareketlenmeler hissedeceksiniz. Birbirinizin gözlerinin içine bakın, çünkü bu aslında ruhun derinliğine bakmaktır.
Devamında nefes alıp vermeye, sallanmaya ve aynı nabzı paylaşmaya devam edin. Yaşadığınız bu etkileşim sizi şaşırtacak. Enerji alanlarınız bir araya geldiginde birbirinize karşı fazlasıyla hassaslaştığınızı fark edeceksiniz.
Tantra öpücüğünü hissedin
Partnerinizle kucak kucağa oturup nefes almaya devam ederken birbirinizin nefesini paylastiğınızı fark edeceksiniz. Her nefes verişte tüm bedeninize hakim olmaya çalışın. Dışarı çıkan nefesi hissedin. Sonra öpüşün ve nefesinizi paylaşın, o kadar yoğunlaşacaksiniz ki konuşmaya gerek kalmayacak.
Unutmayın, Tantra arzunun ve zevkin derinlerine dalmaktır. Kendinizden geçmiş hissediyorsanız doğru yoldasınız!

0 yorum :

Lütfen Yorumunuzun anlaşılır ve imla kurallarına uygun olmasına dikkat ediniz.

-